Wakacje w Indonezji

Archipelag Indonezja – Morza Możliwości

Nusa Penida
Image is not available

Całodniowa wycieczka na najpopularniejszą ostatnio sąsiadkę Bali, czyli wysepkę Nusa Penida. Podczas pobytu na Nusa Penida odwiedzicie między innymi najpopularniejsze plaże podbijające instagram i inne media społecznościowe. Nie zabraknie więc plaży Dinosaura czyli Kelingking, oraz nie mniej uroczych plaż Broken, Diamond oraz Billabong.

Bromo
Image is not available

Wulkan Bromo na Jawie Wycieczka do najbardziej rozpoznawalnego wulkanicznego Parku Narodowego na wyspie Java. Park Narodowy Bromo Semeru z dwoma wulkanami jest stałym punktem programu dla turystów eksplorujących stołeczną wyspę Indonezji. Główną atrakcją wycieczki jest dzień od zapierający dech w piersiach wschód słońca nad wulkanami obserwowany z tzw. View Point Penanjakan oraz trekking na kalderę wulkanu Bromo gdzie można zajrzeć w głąb aktywnego krateru. Wycieczka może się zacząc od lotniska w Surabaya może też wkomponować w dłuższy program z kopalni siarki Kawah Ijen lub z Yogyakarta.

Papua Wamena
Image is not available

Elektryzująca indonezyjska część wyspy Nowa Gwinea to najbardziej wyjątkowa oferta dla prawdziwych koneserów dalekich ekstremalnych podróży. Jedną z najciekawszych tras jakie proponujemy w tej części Indonezji jest dolina Baliem ze swoją niekwestionowaną stolicą, miasteczkiem Wamena. Dolinę zamieszkują dwa plemiona żyjące wciąż niczym w zamierzchłych czasach. Zapraszamy na wyprawę do ludzi Dani i Jali.

Yogyakarta
Yogyakarta
Image is not available

Yogyakarta to bezapelacyjnie najważniejsze miasto stołecznej wyspy Java. W mieście i okolicy spędzić można tydzień nie nudząc się ani przez chwilę. Tym nie mniej przy deficycie czasu już trzy intensywne dni w stolicy kulturalnej Indonezji, pozwolą poczuć klimat i uroki Yogyakaty zwanej przez mieszkańców zdrobniale Yogyą.

BORNEO
Image is not available

Wyprawa na Borneo to niepowtarzalna okazja by stanąć oko w oko z orangutanem, największą i najwspanialszą małpą człekokształtną Indonezji. Proponujemy eksplorację Parku Narodowego Tanjung Puting z pokładu tradycyjnej łodzi drewnianej Klotok. Rejs rzeką Sekonyer trwać może dwa, trzy a nawet cztery dni. Im głębiej w stronę serca Parku się zapuścisz tym większy kontakt z dziką przyrodą i większa ilość napotkanych mieszkańców lasu.

KOMODO
Image is not available

Park Narodowy Komodo to kolejny skarb Unesco, jaki możecie odkryć razem z nami podczas wspólnej eksploracji Archipelagu Indonezja. Komodo to w zasadzie kilka głównych i kolejne kilak mniejszych wysp które tworzą Park będący domem dla największych żyjących obecnie na ziemi jaszczurów. Aby jednak rozpocząć swoją przygodę ze smokami z Komodo trzeba dolecieć do Labuhan Bajo, niewielkiego miasteczka położonego na zachodnim skraju wyspy Flores. Do popularnego Bajo dolecieć można z Bali lub z jawajskiej Surabaya. Park Narodowy Komodo to minimum dwa a nawet trzy lub cztery dni safari po wyspach i wysepkach mini archipelagu.

Dżakarta
Image is not available

Chociaż Jakarta nie znajduje na liście najbardziej atrakcyjnych stolic ASEAN, to duży błąd i niedopatrzenie. Stolica Indonezji ma wiele do zaoferowania nietuzinkowym poszukiwaczom i odkrywcom. Zapraszamy na co najmniej jednodniową wycieczkę po stolicy Indonezji.

Lombok
Image is not available

Lombok, największa i najbardziej znana sąsiadka Bali kusi Podróżników nie tylko pięknymi plażami i dziewiczym klimatem ale też rafami koralowymi mini archipelagu wysepek Gili, etnicznym posmakiem i klimatem jakiego nie znajdziecie po drugiej stronie mitycznej linii Wallaece’a.

TORAJA
TORAJA
Image is not available

Tana Toraja na wyspie Sulawesi znanej też w Polsce pod nazwą Celebes należy do rejonów owianych największą tajemnicą i niemniejszą mistyka. A wszystko to za sprawą niepowtarzalnych ceremonii pogrzebowych odbywających się często wiele lat po fizycznej śmierci grzebanej osoby. Ceremonie pogrzebowe na które rodzina zbiera pieniądze miesiącami a częściej wręcz latami, charakteryzują się masowym krwawym ofiarowaniem zwierząt. Najbardziej spektakularne z pogrzebów to dziesiątki bawołów i setki prosiąt składanych w rytualnej ofierze.

BALI
BALI
Image is not available

Podróż na Bali, której nigdy nie zapomnisz. Tak duchowe, piękne i umieścisz je w swoim sercu. Podróż do pięknej świątyni, kultury i życia Balijczyków.

ANAK KRAKATAU
ANAK KRAKATAU
Image is not available

Jednodniowa wycieczka na wyspę wulkaniczną Anak Krakatau, sąsiadkę (dziecko) legendarnego wulkanu-wyspy Krakatau, którego erupcja z 1883 roku uznawana jest za jedną z największych w historii świata. Wyprawa na Krakatau to idealna odskocznia dla Osób, które biznes lub tranzyt rzucił do stolicy Indonezji.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Skontaktuj się z nami

e-mail:office@lombok.pl

WhatsApp nas

WYCIECZKI I WYPRAWY


TEAM


Jesteśmy tutaj po to … by zakochać Was w Indonezji

Arun Śmieszek

Piotr Śmieszek

Indonezja przed Podróżą

Zanim kupisz bilet – kup i przeczytaj Książkę.


NASZ KANAŁ