Rafting Yogyakarta

|

Program dla aktywnych. Po porannej wizycie na ptasim targu wyjazd w kierunku Magelang, gdzie spędzona zostanie pozostało część dnia. Najpierw część sportowa a po jawajskim lunchu buddyjskie świątynie z VIII wieku.

Targ ptasi Pasar Burung jest niezwykle ważnym miejscem dla każdego prawdziwego Jawajczyka. Ptaki ozdobne, śpiewające i mówiące. Kolorowe pięknie piejące koguty oraz te trenowane i przysposabiane specjalnie do popularnych na archipelagu walk. A poza nimi wiele innych endemicznych zwierząt z archipelagu Indonezji.

Jedna z najstarszych jawajskich fabryk wyrobów ze srebra Borobudur Silver, jest jedyną i niepowtarzalną okazją by przypatrzeć się „od a do z” ciekawemu procesowi produkcyjnemu. Można również obejrzeć kolekcję tutejszych wyrobów z tego szlachetnego kruszcu.

Dwugodzinny Rafting jawajską rzeka Progo i Elbo to idealna dawka adrenaliny dla lubiących aktywny wypoczynek. Podczas spływu oprócz pięknych krajobrazów istnieje szansa podpatrzenia żerujących nad rzeka Białaków. Te metrowe jaszczury są bliskimi kuzynami sławnych smoków z Komodo.

Klasztor Buddyjski Mendut jest stosunkowo nowym monastyrem. Mieszkają w nim mnisi opiekujący się świątyniami buddyjskimi położonymi nad rzeka Progo. Fundatorami i darczyńcami wspaniałych figur Buddy wewnątrz klasztoru były wszystkie kraje Azji Południowo Wschodniej.

Świątynia Mendut to jedna z piękniejszych świątyń buddyjskich w całej Indonezji. Jej ściany zewnętrzne zdobia największe pod względem powierzchni reliefy. Wewnątrz świątyni znajduje się monumentalny i piękny, kilkumetrowy posąg Buddy wyrzeźbiony z litej skały granitowej uznawany za najpiękniejszy w tej części globu.

Kapliczka Pawon jest najmniejszą świątynia buddyjska w okolicach Borobudur. Według istniejących przekazów i badań archeologicznych stanowiła ona ostatni przystanek w pielgrzymkach wiernych przed końcowym punktem wędrówki czyli Borobudur.

Borobudur czyli największa świątynia buddyjska na ziemi. Zbudowana w połowie VIII wieku na ponad 200 lat przed chrztem Polski robi piorunujące wrażenie. Świątynia była pierwszym zabytkowym obiektem w Indonezyjski który zyskał uznanie międzynarodowe w postaci godła UNESCO.  

,