YOGYAKARTA

|

Pełny program 3 dni, aby cieszyć się wszystkimi ważnymi miejscami w Yogyakarcie. Od wodospadu, plaży do świątyni.

Dzień 1-szy

Po porannym przylocie na lotnisko w Yogyakarcie i spotkaniu w hali przylotów z lokalnym Przewodnikiem od razu wyruszycie w kierunku centrum miasta, któremu dziś poświęcimy cały dzień. Na początek jednak wodospady Kedung Pedut w górzystej okolicy Kulon Progo, gdzie można skorzystać z orzeźwiającej kąpieli w źródlano czystej wodzie a następnie przejazd do centrum miasta na tereny sułtańskie z pałacem Keraton i ogrodami Taman Sari w rolach głównych. W połowie dnia klasyczny street food lunch po jawajsku a na koniec XV wieczne stare miasto Kota Gede, kolebka dzisiejszego miasta Yogyakarty. Przyjazd do hotelu w centrum miasta po zmierzchu.

Dzień 2-gi

Rano wizyta na najstarszym „chiński” targowisku Kranggan, przy którym znajduje się również stara chińska świątynia wielowyznaniowa (Konfucjanizm, Buddyzm, Taoizm). Po wizycie w świątyni przejazd do pierwszej odwiedzanej dziś świątyni UNESCO, czyli IX wiecznej, hinduistycznej Prambanan. Po jej zwiedzeniu niewielki ale bardzo ciekawy hinduistyczno-buddyjski kompleks Plaosan Lor a następne lunch po którym obejrzycie krótką prezentację ikony Indonezji, teatru cienia Wayang. Druga część dnia to przejazd w kierunku największej świątyni buddyjskiej świata Candi Borobudur, będącej drugim zabytkiem klasy UNESCO w Yogyakarcie. Przed powrotem do Yogyakarty odwiedzicie jeszcze popularny Chicken Church oraz niewielki klasztor buddyjski Mendut. Powrót do hotelu po zmierzchu.

Dzień 3-ci

Rano po wymeldowaniu z hotelu wyjazd w kierunku oceanu Indyjskiego, gdzie najpierw przejedziecie na wzgórze paralotniarskie, skąd rozciąga się najpiękniejszy widok na wszystkie czarno piaszczyste plaże Yogyakarty. Po zjechaniu w dół, krótka wizyta na Plaży Parangtritis oraz plaży rybackiej Depok, gdzie zakupione od rybaka ryby zjecie na lunch tuż przy plaży. Dla amatorów kąpieli proponujemy plażę rybacką Ngrenehan i Ngobaran. Jeżeli Po programie transfer na lotnisko lun dworzec kolejowy Tugu w Yogyakarta.

,