Site Loader

Nocny wyjazd w kierunku świątyni Borobudur by z okolicznych wzgórz zobaczyć największą buddyjską świątynię świata w pierwszych promieniach słońca. Po wschodzie przejazd do kompleksu świątynnego Borobudur i zwiedzanie spektakularnego skarbu dziedzictwa kultury UNESCO.

Po zwiedzeniu świątyni wyprawa dwukołowymi bryczkami konnymi Andong lub rowerami górskimi w kierunku wciąż naturalnych jawajskich wiosek. Podczas przejazdu wizyta na tradycyjnym targu oraz w domowych manufakturach produkujących ser Tofu (tahu)  sojowe Tempe i tradycyjny makaron Jawajski.

Podczas wiejskiego rekonesansu możliwość podpatrzenia codziennych zajęć Jawajczyków. Sadzenie ryżu, wyrób lokalnego jawajskiego rękodzieła.

Jeżeli wycieczka odbywa się w weekend istnieje możliwość uczestnictwa w pokazie unikalnego tańca jawajskiego zwanego Kuda Lumping , który kojarzyć się może niektórym z popularnym krakowskim lajkonikiem.

Powrót do Jogjakarta (Yogyakarta) w godzinach popołudniowych zakończony typowo lokalnym posiłkiem. Popularnym w całej Indonezji jawajskim jogjakarckim Gudeg oraz przejażdżką po terenach Alun Alun wewnątrz sułtańskiego Kratonu.

admin