Site Loader

Góra Merapi woła czyli Zdobądź Wulkan!

Położony pośród lasów tropikalnych i pól ryżowych, wznoszący się 2900 m. n. p. wyspy Jawy wulkan Merapi, to prawdziwe wyzwanie dla turystów poszukujących przygody, adrenaliny i sprawnych fizycznie.

Merapi jest najbardziej aktywnym wulkanem na całym Archipelagu. W ciągu ostatniego pół tysiąclecia wybuchał dokładnie 50 razy. Daje to imponującą średnią – jedną dużą erupcje w ciągu każdej dekady.

Ostatnia erupcja o której mówiła nie tylko Indonezja, ale i cały świat miała miejsce w 2010 roku. Tym nie mniej już dzisiaj znowu można się wspinać na sam szczyt utrąconego wierzchołka i zajrzeć w paszczę wulkanicznej kalandry jawajskiej „Góry Ognia”, jak dosłownie tłumaczy się nazwę góry Merapi.

Dla Jawajczyków Merapi nie jest i wyłącznie groźną górą straszącą okolicznych mieszkańców podczas kolejnych erupcji. Merapi to również obiekt kultu i miejscowej tradycji.

Zdobądź z nami najbardziej spektakularny wulkan Indonezji w dwudniowym lub jednodniowym trekkingu na sam szczyt 3 tysięcznego potwora. Widok z wierzchołka o wschodzie słońca jest naprawdę porywający. Sąsiedni wulkan Merbabu oraz Sumbing malują się jak bajeczny krajobraz księżycowy, którego naprawdę warto „posmakować”.

Zapraszamy – Góra Merapi woła śmiałków!

admin