Site Loader

Za nami letni sezon wakacyjny w europejskim tego słowa znaczeniu. Czas na powakacyjne podsumowania, porządki i pierwsze przymiarki do nowych przygód i podróży w sezonie wakacje 2015, o czym już niebawem.

Chociaż w Indonezji wakacje jako takie trwają cały rok, tym nie mniej i u nas zaczyna się właśnie pora deszczowa,  która lekko spowolni niektóre aktywności turystyczne. A to dlatego, że Indonezja kojarzy się wszystkim z wielką wakacyjną przygodą, dziewiczą przyrodą, dziką naturą i wszystkim tym z czego korzystać można głównie w otwartej przestrzeni.

Gdyby jednak podczas przemierzania archipelagu, podczas nadchodzących miesięcy deszczowych, przyszła Wam ochota na coś duchowego, subtelną dawkę sztuki przez duże „SZ”, warto wiedzieć iż na archipelagu jest też kilka muzeów wartych jeśli nie grzechu to przynajmniej odwiedzin.

Najlepsze miejsca gdzie możecie osobiście „oko w oko” spotkać się z artystycznymi dokonaniami mieszkańców wielkiej Indonezji, znajdują się jak łatwo się domyślić na stołecznej wyspie Jawie i turystycznej Bali. Oto ogłoszona ostatnio przez Trip Advisor indonezyjska lista muzealnicza top 10.

  1. Muzeum sztuki Agung Rai (ARMA) – Ubud, Bali
  2. Muzeum sztuki Neka  – Ubud, Bali
  3. Muzeum Batiku Danar Hadi – Solo Jawa
  4. Muzeum PASIFIKA – Ubud, Bali
  5. Muzeum Puri Lukisan – Ubud , Bali
  6.  Muzeum Ullen Sentalu – Yogyakarta, Jawa
  7. Muzeum Bank IndonezjaJakarta, Jawa
  8. Muzeum Don Antonio Blanco – Ubud, Bali
  9. Muzeum Sampoerna – Surabaya, Jawa
  10. Muzeum Narodowe – Jakarta, Jawa

admin