Site Loader

TORAJA i BUGIS

4 dni, 3 noclegi

 

1 dzień

Przylot do MAKASSAR, przejazd do TANA TORAJA (310 km, około 9 godzin), droga prowadzi przez pola ryżowe, stawy rybne oraz wioski z tradycyjnymi domami Bugijskimi. Po drodze obiad w PARE-PARE (175 km od Makassar). Przyjazd do TANA TORAJA, zakwaterowanie w hotelu, kolacja w miejscowej restauracji, nocleg w hotelu.

 

2 dzień

Śniadanie w hotelu, zwiedzanie tradycyjnej drewnianej wioski KE’TE KESU z “wiszącymi grobami”, MARANTE z domami Tongkonan, skalistego wzgórza z „wiszącymi grobami” Erong, oraz BORI, kilkumetrowych kamiennych menhirów. Obiad w miejscowej restauracji. Zwiedzanie wioski PALLAWA słynącej z bawolich rogów przed wejściem do domów, kamiennych grobów w LOKOMATA, oraz wioski SA’DAN TO’BARANA specjalizującej się w tradycyjnie tkanej bawełnie. Powrót do hotelu, kolacja w miejscowej restauracji, nocleg w hotelu.

 

3 dzień

Śniadanie w hotelu, przejazd do SENGKANG, po drodze obiad w miejscowej restauracji. Rejs łodzią po jeziorze TEMPE, tradycyjne Bugijskie domy na wodzie. Wizyta w wiosce specjalizującej się w tradycyjnie tkanym jedwabiu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w miejscowej restauracji, nocleg w hotelu.

 

4 dzień

Śniadanie w hotelu, przejazd na lotnisko w MAKASSAR, po drodze obiad w miejscowej restauracji.

 

UWAGA

Jeśli podczas pobytu w TANA TORAJA odbywać się będzie ceremonia pogrzebowa, istnieje możliwość uczestnictwa. Terminy ceremonii pogrzebowych nie są podawane do wiadomości publicznej z wyprzedzeniem, więc nie ma mozliwości wcześniejszego zaplanowania.

admin

Leave a Reply