Site Loader

LOMBOK TO NAJCIEKAWSZE I ZAWSZE UDANE WAKACJE W INDONEZJI!!

Lombok w z języku którym na codzień posługują się mieszkańcy 17 tysięcy indonezyjskich wysp oznacza … Papryczkę.

Lombok to również, a może i przede wszystkim, położona na wschód od “Wyspy Bogów”, rajska wysepka w mini archipelagu Małych Wysp Sundajskich.

Często właśnie z powodu tej lokalizacji, turyści spędzający wakacje w Indonezji nazywają Lombok – młodszą siostrą Bali.

I tak jak w życiu między siostrami bywa, obie czarujące wyspy różnią się od siebie pięknie oraz diametralnie.

Lombok może się pochwalić inną niż Bali kulturą, religią oraz przede wszystkim florą oraz fauną.

Między obiema niewielkimi wysepkami przebiega linia Wallace’a oddzielająca przyrodę o charakterze azjatyckim od  australijsko-gwinejskiej.

Lombok od ubiegłego roku posiada nowoczesny,międzynarodowy port lotniczy “BIL“, dzięki któremu wyspa jest już na prysłowiowe wyciągnięcie ręki, dla wszystkich tych którzy szukają pięknych plaż, przygody i krystalicznie czystej morskiej wody.

Poza tym na wyspie wciąż jeszcze można znaleźć wytchnienie oraz iście rajski spokój w porównaniu z tętniącą życiem i nocną zabawą Bali.

Upraszczajac można by rzec, iż Bali to gwarantowana i zawsze dobra zabawa, Lombok zaś relaksacyjny odpoczynek, spokój i przygoda.

Wyspa oferuje odwiedzającym od trekkingu na szczyt 4 tysięcznego Wulkanu Ranjani, poprzez surfing i nurkowanie, po plażowe lenistwo lub  spotkanie oko w oko z żółwiem morskim, na jednej z popularnch, otoczonych rafami koralowymi wysepek Gili.

A to i tak tylko szczypta tutejszych licznych propozycji dla goszczących na wyspie turystów.

Ale Indonezja to nie tylko czarujący Lombok oraz Bali. Archipelag Indonezyjski to prawdziwy bezmiar plaż, wysp i małych rajów. Dlatego dla wszystkich, którzy nasycą się balijskim mistycyzmem i lombockim spokojem, mamy nieograniczoną ofertę wypraw po całym archipelagu.

Zaplanujemy i zorganizujemy twoje indonezyjskie wakacje od Sumatry po Papua.Z nami poznasz jawajskie tysiącletnie skarby UNESCO, buddyjską światynię Borobudur i hinduistyczną Prambanan. Gwarantujemy Ci spotkanie oko w oko z człowiekiem lasu czyli Orangutanem i prehistorycznym Smokiem z wyspy Komodo. Zabierzemy Cię na najlepsze rafy koralowe świata, w leśne ostępy Borneo i na dziewicze Timorskie plaże.

LOMBOK TO NAJCIEKAWSZE I ZAWSZE UDANE WAKACJE W INDONEZJI!!

 

admin