Site Loader

W każdą egzotyczną podróż na drugi koniec globu w tym i do wyspiarskiej Indonezji wplecione są lotniska tranzytowe. W drodze na Archipelag jest nim bardzo często stolica Malezji Kuala Lumpur. Obywatele Polski mają ten wart odnotowania handicap, iż nie potrzebują wiz ani opłat wjazdowo wyjazdowych, by postawić swą stopę na ciekawym, malezyjskim gruncie.

W związku z tym zachęcamy do jednodniowego pobytu na Półwyspie Malajskim w drodze na, bądź z Wakacji w Indonezji. Oczywiście My zadbamy o logistykę oraz końcową satysfakcję, tak żeby ta doba spędzona w stolicy Malezji pozwoliła Wam optymalnie poznać malajską kulturę, kuchnie i stołeczny klimat najbliższych sąsiadów dumnych Indonezyjczyków.

Kuala Lumpur podobnie jak cała Malezja stanowi prawdziwy zlepek etniczno – kulturowo – dziejowy. Nowoczesne dzielnice sąsiadują ze starą typowa dla postkolonialnej Azji zabudową. Kwartały indyjskie sąsiadują z chińskimi, by ostatecznie razem dać się przenikać dominującym elementom malajskim.

To właśnie te trzy grupy etniczne dominują w tym stosunkowo młodym państwie. Malezja swój obecny kształt uzyskała dopiero w 1965 roku po ostatecznym odłączeniu się od ówczesnej Konfederacji Malajskiej, dzisiejszego tygrysa ekonomicznego regionu – Singapuru.

Mimo iż najliczniejszą grupą są wyznający islam Malajowie, lokalny biznes skupiony jest w rękach tutejszych chińczyków którzy wyznają buddyzm oraz taoizm.

Hindusi z kolei swoją kuchnią, muzyką, modą i architekturą są z pewnością najbarwniejszą i przykuwającą uwagę częścią malezyjskiego krajobrazu.

Kuala Lumpur jak bardzo wiele stolic tego świata i prawie wszystkie w Azji Południowo Wschodniej, stanowi prawdziwy konglomerat kultur w najpozytywniejszym tego słowa znaczeniu.

Zapraszamy Państwa na półwysep Malajski do stolicy Malezji, post kolonialno futurystycznego KL

admin