PAPUA WAMENA

|

Elektryzująca indonezyjska część wyspy Nowa Gwinea to najbardziej wyjątkowa oferta dla prawdziwych koneserów dalekich ekstremalnych podróży. Jedną z najciekawszych tras jakie proponujemy w tej części Indonezji jest dolina Baliem ze swoją niekwestionowaną stolicą, miasteczkiem Wamena. Dolinę zamieszkują dwa plemiona żyjące wciąż niczym w zamierzchłych czasach. Zapraszamy na wyprawę do ludzi Dani i Jali.

Dzień 1-szy

Początek Wyprawy na Papua to lot z Jawy lub Bali na Nową Gwineę do stolicy prowincji, miasta Jayapura. Po dotarciu na lotnisko Sentani w Jayapura spotkanie z lokalnym Przewodnikiem oraz Operatorem w celu odebrania pozwoleń na dalszą podróż w głąb dziewiczej wyspy. Po załatwieniu formalności kolejny godzinny lot do małej miejscowości Wamena, położonej w siodle doliny Baliem. Po zakwaterowaniu w hotelu pierwsza popołudniowa wycieczka po mieście i okolicy. Wizyta między innymi na tradycyjnym targu oraz krótki trekking po dolinie.

Dzień 2-gi

Pierwszy pełny dzień w Wamena. Rano po śniadaniu wyruszacie na eksplorację wiosek zamieszkałych przez plemię Jali. W trakcie wizyty w przychylnej gościom wiosce uczestnictwo w rytualnym biciu prosięta a następnie, przygotowanie posiłku i wspólna uczta z Papuasami. Pobyt we wsi zajmuje prawie cały dzień co daje znakomitą okazję do nawiązania przyjacielskich więzi z mieszkańcami. Po uczcie krótki trekking do sąsiedniej wioski słynącej z przechowywania mumii swoich przodków. Po południu powrót do hotelu w centrum Wamena.

Dzień 3-ci

Drugi pełny dzień odkrywania plemion okolic Wamena to podróż w kierunku osady Kurima. A skoro Kurima to i wizyta u plemienia Dani oraz kilkugodzinny trekking po malowniczej okolicy. Po powrocie do Wamena wizyta na największym papuaskim targu w mieście, na którym kupić można miedzy innymi kultowe torby Noken oraz Koteki. Ostatnia noc w hotelu w Wamena.

Dzień 4-ty

Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu opuszczamy papuaski interior i miasteczko Wamenę. Czas na godzinny lot powrotny do stolicy prowincji Jayapura. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta a następnie Po wylądowaniu kilkugodzinna wycieczka po okolicy. Zobaczycie miedzy innymi ciekawe etnicznie plemiona mieszkające na wysepkach na jeziorze Sentani oraz inne atrakcje Jayapura. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta.

Dzień 5-ty

Po ostatnim śniadaniu na Nowj Gwinei, wymeldowanie z hotelu, przejazd na lotnisko Sentani i lot powrotny na Bali albo Jawę.

,