Site Loader

PAPUA BALIEM TREKKING

Plemię DANI

Papuaskie „świniobicie”

5 dni, 4 noclegi

 

Stopień trudności trekkingu: umiarkowany

1 dzień

Przylot na lotnisko lub wyjazd z hotelu w WAMENA, przejazd do KURIMA w południowej części doliny BALIEM (około 1 godziny). Trekking do wioski KILISE (około 3 – 4 godzin). Po południu zwiedzanie wioski. Kolacja i nocleg w skromnym miejscowym domu w KILISE.

2 dzień

Trekking do IBIROMA przez BALIEM GEORGE następnie trekking do wioski WANEM (około 3 godzin) zamieszkałej przez tradycyjnie żyjące plemiona. W wiosce można zapoznać się z miejscowym sposobem uprawy ziemi. Nocleg w skromnym miejscowym domu.

3 dzień

Śniadanie, trekking przez ogrody słodkich ziemniaków uprawianych przez plemię Dani do wioski ANJELMA. Zapoznanie się z kulturą i życiem codziennym mieszkańców wioski. Obiad na trasie. Dalszy trekking do SOGOKMO, przejście przez rzekę YETNI. Przejazd do WAMENA. Nocleg w hotelu w WAMENA.

4 dzień

Śniadanie, przejazd do małych wiosek zamieszkanych przez plemię Dani położonych w północnej części doliny BALIEM, zwiedzanie wiosek, tradycyjne tańce, „świniobicie” i tradycyjne pieczenie świni na rozgrzanych kamieniach. Powrót do hotelu WAMENA.

5 dzień

Po śniadaniu przejazd na lotnisko.

admin

Leave a Reply