Site Loader

PAPUA BALIEM GEORGE

8 dni, 7 noclegów

Stopień trudności trekkingu: umiarkowany

1 dzień

Przylot do JAYAPURA, przelot do WAMENA. Nocleg w hotelu w WAMENA.

2 dzień

Śniadanie, Przejazd do KURIMA/SOGOKMO w południowej części doliny BALIEM (około 1 godziny). Trekking (około 4 godzin) do wioski nalezacej do plemienia Dani. Trekking przez BALIEM GEORGE i ogrody słodkich ziemniaków uprawianych przez plemię Dani. Trekking do wioski KILISE/IBIROMA. Nocleg w miejscowym domu gościnnym (guest house).

3 dzień

Dalszy trekking (około 4 godzin) do wioski WAMAREK przez ogrody uprawiane przez plemię Dani i przez najwyższy punkt trekkingu 1.800 m n.p.m.. Obiad na brzegu rzeki TANGMA, możliwość kąpieli w rzece. Nocleg w namiocie lub w skromnym miejscowym domu.

4 dzień

Dalszy trekking (około 5 – 6 godzin) przez wiszący most. Trekking pod górkę do wodospadów, obiad ugotowany przez kucharza. Trekking do wioski WESAGALEP. Nocleg w skromnym miejscowym domu.

5 dzień

Trekking do WUSEREM (około 5 godzin) przez las deszczowy. Nad rzeką obiad ugotowany przez kucharza. Nocleg w kościele lub w szkole.

6 dzień

Po śniadaniu trekking powrotny do SOGOKMO. Przejście przez wiszący most nad rzeką BALIEM. Obiad w wiosce SEIMA. Dalszy trekking do SOGOKMO i przejazd do WAMENA. Kolacja i nocleg w hotelu w WAMENA.

7 dzień

Rano przejazd na lotnisko, przelot do JAYAPURA. Zwiedzanie miasta: pomnik Douglasa Mc Arthura, rejs po jeziorze Sentani, Muzeum Antropologiczne, targ i plaża Hamadi. Nocleg w hotelu w JAYAPURA.

8 dzień

Po śniadaniu przejazd na lotnisko.

admin

Leave a Reply