Site Loader

Dzień 1.

Całodzienna wycieczka po Padang. Jednym z najciekawszych miast indonezyjskiej Sumatry. Padang słynie w całej Azji Południowo Wschodniej z domów o spektakularnych i pięknych pokryciach dachowych. Wieczorem z portu Muaro Padang prom do Muarasiberut. Całonocnej przeprawie promowej często „towarzyszą” delfiny oraz latające ryby.

Dzień 2.

Wcześnie rano prom dopływa do Siberut, największej wyspy w Archipelagu Mentawai. Śniadanie i odświeżający prysznic.
Następnie zajęcie miejsc w małej łodzi motorowej która popłyniecie w kilkugodzinny rejs w głąb Parku Narodowego Siberut. Po południu trekking do pierwszej dzikiej osady.

Dzień 3 i 4.

Odwiedziny w tradycyjnych chatach Uma u rdzennych mieszkańców Mentawai.
Podczas pobytu wśród Mentawajów będzie wyśmienita okazja do podpatrzenia codziennych zajęć mieszkańców wyspy. Produkcja prymitywnych ubrań plemiennych,  (łowienie ryb, wytwarzanie Sago, wyrób koszy, wyrób tradycyjnej biżuterii oraz produkcja trucizny nakładanej na strzały podczas polowań, to tylko część z przewidzianych do obserwacji atrakcji.

Jeżeli w którejś z odwiedzanych wiosek odbywają się tradycyjne ceremonie, wizyta połączona ze spotkaniem z zawsze w takich okazjach obecnym Szamanem – Sikerei.

Dzień 5

Dwugodzinny Trekking do wioski Badrogot skąd małą łodzią motorową nastąpi odwrót w kierunku Muara Siberut. Prom do Padang odpływa wieczorem by rano szóstego dnia wyprawy dobić do brzegów Sumatry.

admin