BORNEO ORANGUTAN

|

Wyprawa na Borneo to niepowtarzalna okazja by stanąć oko w oko z orangutanem, największą i najwspanialszą małpą człekokształtną Indonezji. Proponujemy eksplorację Parku Narodowego Tanjung Puting z pokładu tradycyjnej łodzi drewnianej Klotok. Rejs rzeką Sekonyer trwać może dwa, trzy a nawet cztery dni. Im głębiej w stronę serca Parku się zapuścisz tym większy kontakt z dziką przyrodą i większa ilość napotkanych mieszkańców lasu.

Program z dwoma noclegami na łodzi przedstawia się następująco:

Dzień 1-szy

Po przylocie do Pangkalan Bun z Jakarta, Semarang lub Surabaya na lotnisku spotkancie Przewodnika i razem przejedziecie do portu rzecznego Kumai, skąd rozpocznie się rejs w głąb Parku Narodowego Tanjung Puting. Rejs odbywa się tradycyjną drewnianą łodzią borneańską o wymiarach 17m x 2,5m. Klotok będzie w czasie rejsu waszym domem i restauracja zaraze. Wszystkie posiłki serwowane są na łodzi. Łódź posiada skromną toaletę oraz prysznic jest zadaszona a materace rozkładane na noc posiadają moskitiery. Pierwszy przystanek pierwszego dnia rejsu to centrum rehabilitacji orangutanów Tanjung Harapan i obserwacja orangutanów podczas tradycyjnego karmienia o godzinie 15.00. Po południu dalszy rejs rzeką w głąb PN, który jest najlepszą możliwość obserwacji dziko żyjących małp nosaczy, gibonów, makaków oraz dzikich ptaków.

Dzień 2-gi

Dzisiaj rzeka poprowadzi nas do popularnego Camo Leakey a po drodze odwoiedzimy miedzy innymi centrum rehabilitacji orangutanów w Pondok Tanguy gdzie będzie kolejna okazja do obserwacji orangutanów podczas porannego karmienia o godzinie 09.00. Podczas dzisiejszego rejsu w przybrzeżnych szuwarach można wypatrzeć krokodyle rzeczne. Najważniejszy punkt programu to przystanek w centrum rehabilitacji oraz w ośrodku badań nad orangutanami Camp Leakey i krótki trekking po lesie tropikalnym. Obserwacja orangutanów w ośrodku podczas karmienia o godzinie 14.00.

Dzień 3-ci

Nocą i nad ranem odwrót w kierunku portu w Kumai. Śniadanie zjecie jeszcze na łodzi a po śniadaniu zejście na ląd i orzejazd na lotnisko w Pangkalan Bun. Jeżeli lot na Jave jest po południu będzie jeszcze szansa by zwiedzić tradycyjny targ i muzeum w centrum miasta.

,