LOMBOK

|

Lombok, największa i najbardziej znana sąsiadka Bali kusi Podróżników nie tylko pięknymi plażami i dziewiczym klimatem ale też rafami koralowymi mini archipelagu wysepek Gili, etnicznym posmakiem i klimatem jakiego nie znajdziecie po drugiej stronie mitycznej linii Wallaece’a.

Na Lombok spędzić można dzień, tydzień albo nawet miesiąc wracając do domu z uczuciem niedosytu. Tym nie mniej na początek początków warto liznąć wyspę na minimum pięciodniowej ekspedycji.

Dzień 1-szy

Po przylocie na lotnisko międzynarodowe Praya lub dotarciu do portu morskiego Lembar, spotkacie się z Przewodnikiem i wspólnie przejedziecie na południowe wybrzeże wyspy do osady rybackiej Kuta Lombok. Po zameldowaniu w hotelu wyjazd na malowniczą plażę Mawun z lunchem w restauracji na najwyższym południowym wzgórzu ze spektakularną lotniczą panoramą zatoczek w okolicy Kuta.

Dzień 2-gi

Przed śniadaniem i wschodem słońca wyjazd na największy targ ryb w tej części Indonezji (Tanjung Luar) a w drugiej części dnia rejs łodzią na popularną lombocką Pink Beach gdzie na plaży zjecie lunch barbeque. W drugiej części dnia przejazd pod wodospad Benang Kelambu gdzie czeka Was godzinny trekking. W drodze powrotnej do hotelu wizyta w dwóch osadach Sasaków Sade i Rembitan. Powrót do Kuta późnym wieczorem.

Dzień 3-ci

Po wczesnym śniadaniu wyjazd na północ wyspy Lombok do popularnej miejscowości Senggigi skąd lokalną łódką rybacką wypłyniecie na całodzienny rejs na kultowy archipelag wysepek Gili. Główny cel wycieczki to snorkeling wokół Gili Air i Gili Trawangan w poszukiwaniu żółwi morskich Penyu. W trakcie dnia lunch na jednej z wysepek. W drodze powrotnej wizyta w małej ciekawej świątyni na klifie Batubolong. Późnym wieczorem powrót do osady Kuta.

Dzień 4-ty

Ostatni dzień́ pełnego relaks w Kuta lub na jednej w wybranych plaży południowego wybrzeża Lombok. Kierowca będący do dyspozycji od godziny 08.00 zawiezie Was na dwie nowe plaże oddalone kilka kilometrów od osady Kute.Będą to kolejno Seger i Tanjung Aan. Ostatni nocleg w hotelu w Kuta Lombok.

Dzień 5-ty

Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu kierowca zabierze Cię na lotnisko skąd odlecicie na Bali / Javę lub do Kuala Lumpur.

,