FLORES – KOMODO

|

Park Narodowy Komodo to kolejny skarb Unesco, jaki możecie odkryć razem z nami podczas wspólnej eksploracji Archipelagu Indonezja. Komodo to w zasadzie kilka głównych i kolejne kilak mniejszych wysp które tworzą Park będący domem dla największych żyjących obecnie na ziemi jaszczurów. Aby jednak rozpocząć swoją przygodę ze smokami z Komodo trzeba dolecieć do Labuhan Bajo, niewielkiego miasteczka położonego na zachodnim skraju wyspy Flores. Do popularnego Bajo dolecieć można z Bali lub z jawajskiej Surabaya. Park Narodowy Komodo to minimum dwa a nawet trzy lub cztery dni safari po wyspach i wysepkach mini archipelagu.

Dzień 1-szy

Po przylocie do Lubuan Bajo (na wyspie Flores) z lotniska odbierze Was nasz anglojęzyczny Przewodnik z którym przejsedziecie do portu gdzie wejdziecie na pokład drewnianej łodzi która na najbliższe dwa dni będzie waszym domem. Pierwszego dnia dotrzecie łodzią w okolicę wyspy Rinca, pierwszej formalnie zamieszkanej przez kilkumetrowe Warany. Noc i wyżywienie na pokładzie statku.

Dzień 2-gi

Komodo Poranny rejs na wyspę matkę Parku Narodowego czyli Komodo. Kolejny kilkugodzinny trekking w poszukiwaniu gigantycznych smoków i kolejny smaczny lunch na łodzi. W trakcie dnia snorkeling na bajecznych rafach przy popularnej Pink Beach. Wieczorem odwrót w kierunku Flores z krótką wizytą w tradycyjnej wiosce rybackiej oraz na uroczej wysepce Kanawa.

Dzień 3-ci

Po śniadaniu zejście na ląd i kilkugodzinna ( w zależności od godziny lotu powrotnego) wycieczka po okolicy miasta Labuhan Bajo. Zobaczyce między innymi tradycyjny targ oraz spektakularną jaskinię Batu Cermin. W porze lunchu transfer na lotnisko Komodo w Labuhan Bajo i lot powrotny na Bali lub na Jawę.

, ,