Program Kultura & Sztuka Jawajska

|

Sztuka jawajska ma w Indonezji i na całym świecie wielu zwolenników i promotorów. Zabieramy Was dzisiaj na wycieczkę kulturalna podczas której zetkniecie się z najbardziej ważnymi dziedzinami lokalnej sztuki jawajskiej.

Na początek wizyta w ogrodach sułtańskich Taman Sari w których umiejscowione są pracownie artystyczne wykonujące misterną techniką skórzane lalki Wayang, czyli aktorów najbardziej popularnego w Indonezji staro jawajskiego teatru cieni.  

Kolejny punkt programu to kolejna odsłona sztuki przez duże S. Jawajski Batik to narodowy powód do dumy każdego Indonezyjczyka. Odwiedziny w dzielnicy zamieszkanej przez producentów Batiku pozwolą zapoznać się z tą unikalną sztuką użytkową

Po batiku czas na fabryczkę wytwarzającą finezyjne wyroby ze srebra. Srebrne wyroby jubilerskie z centralnej części Jawy słyną z bogatej ornamentyki oraz dbałości o najmniejsze detale. 

Teatr lalek Wayang Golek to obok teatru cienia najbardziej znany element sztuki teatralnej z Jawy. Po obiedzie zaprezentujemy Wam pokaz obu kultowych teatrzyków z indonezyjskiej wyspy stołecznej.  

Po takiej dawce kultury czas na odwiedziny kilku najważniejszych świątyń położonych na płaskowyżu Shiwa w Yogya.

Po kolei odwiedzicie świątynię Plaosan Lohr, świątynię Barong oraz wpisana na liste UNESCO świątynie hinduistyczną Prambanan by zachod słońca zastać w buddyjskiej świątyni Sewu. 

Zakończenie dnia kolacją w teatrze Ramajana na „zapleczu” świątyni Prambanan. Nocą po przedstawieniu powrót do Yogyakarta. Jeżeli danego dnia nie odbywa się pokaz w Teatrze Prambanan spektakl odbędzie się w mieście.

,