DŻAKARTA

|

Chociaż Dżakarta nie znajduje na liście najbardziej atrakcyjnych stolic ASEAN, to duży błąd i niedopatrzenie. Stolica Indonezji ma wiele do zaoferowania nietuzinkowym poszukiwaczom i odkrywcom. Zapraszamy na co najmniej jednodniową wycieczkę po stolicy Indonezji.

Po porannym przylocie do Dżakarta (lub z hotelu) odebrze Was lokalny jawajski Przewodnik i od razu rozpoczniecie jednodniowe Tour de Jakarta. Na początek przejazd w kierunku centrum miasta gdzie odwiedzicie interesującą po-holenderską nekropolię Museum Prasasti, na której spoczywają najwybitniejsi przedstawiciele 350-cio letniej obecności Holendrów w kolonialnych „Indiach Wschodnich”. Kolejny punkt programu to największy meczet Azji Południowo Wschodniej Istiqlal oraz unikalna neogotycka stołeczna Katedra katolicka. Niedaleko Katedry w starej dzielnicy Pasar Baru oraz w pobliskiej „chińskiej” dzielnicy Glodok, znajdują się najstarsze chińskie świątynie stolicy, będące kolejnym przystankiem podczas zwiedzania.

Przed zapadnięciem zmierzchu przejazd do największego na świecie, czynnego portu łodzi drewnianych Sunda Kelapa, będącego jednocześnie kolebka nowożytnej Dżakarty, założoną jeszcze przez Portugalczyków w pierwszej połowie XVI wieku. W porcie na niewielkiej łodzi motorowej opłyniemy od „zaplecza” cumujące przy nabrzeżu jednostki z Sulawesi i Borneo.

Ostatni punkt programu dnia to wizyta na „holenderskim” starym mieście – Kota Tua – gdzie w kultowej restauracji Cafe Batavia zjeść można kolację a’la Betawi. W menu danie regionalne, zupa Soto Betawi oraz na przystawkę lumpia i nadziewany krewetkami ser tofu. Po kolacji przejazd przez centrum miasta „by night” po którym powrócie do hotelu lub na lotnisko Soekarno Hatta.

, ,