Site Loader

BORNEO RELAKS Z ORANGUTANAMI

RZEKA RUNGAN

Plemię DAYAKÓW NGAJU

4 dni, 3 noclegi na łodzi

1 dzień

wtorek*

Spotkanie na lotnisku PALANGKA RAYA, przejazd do portu PALANGKA RAYA z którego rozpoczynają się rejsy. Podczas rejsu będziemy mijać tradycyjne „domy na wodzie,” położone nad rzeką wioski oraz brzegi porośnięte lasem. Po południu rejs małą łodzią (canoe) po czarnych wodach jeziora. Możliwość obserwacji rzadkich, dziko żyjących zwierząt. Powrót na łódź. Kolacja i nocleg na łodzi. (Łódź o standardzie europejskim, kabiny klimatyzowane lub wentylator.)

Posiłki: obiad, kolacja

 

2 dzień

środa

Śniadanie na łodzi podczas rejsu po rzece RUNGAN. Przesiadka na łódź motorową (canoe). Obserwacja orangutanów na zalesionej wyspie BAPALLAS.

Obiad na łodzi podczas rejsu do KANARAKAN, małej wioski położonej nad brzegiem rzeki RUNGAN.

Po południu spotkanie ze starszyzną wioski zamieszkanej przez plemię Dayaków Ngaju. Ceremonia powitalna, obserwacja życia codziennego mieszkańców, ogrody, uprawy kauczuku. Wizyta w domu wodza i opowieści przy tradycyjnej kawie. Powrót na łódź i dalszy rejs do jeziora Tahai. Nocleg na łodzi.

Posiłki: śniadanie, obiad, kolacja

 

3 dzień

czwartek

(Na życzenie, o świcie możliwość wyprawy nad jezioro (canoe) w celu obserwacji ptaków.) Śniadanie na łodzi. Podczas rejsu statek mija wyspę KAJA którą zamieszkują orangutany przygotowywane do wypuszczenia na wolność.

Wizyta w wiosce SEI GOHONG, spotkanie z miejscowym ekspertem od medycyny naturalnej. Spacer po lesie tropikalnym w celu zapoznania się z roślinami leczniczymi stosowanymi w medycynie naturalnej Dayaków Ngaju. Powrót do wioski, możliwość zapoznania się z całą kolekcją roślin leczniczych.

Dalszy rejs przez MUARA RUNGAN do wioski Katimpun. Nocleg na łodzi.

Posiłki: śniadanie, obiad, kolacja

 

4 dzień

piątek

Śniadanie na łodzi, rejs przez BUKIT RAWI (MUARA RUNGAN) do Tanjung Sangalang. Przejazd na lotnisko w PALANGKA RAYA.

Posiłki: śniadanie

Chcesz wiedzieć więcej napisz do nas! email : office@lombok.pl

admin

Leave a Reply