Site Loader

BORNEO RELAKS Z ORANGUTANAMI

RZEKA RUNGAN

Plemię DAYAKÓW NGAJU

3 dni, 2 noclegi na łodzi

1 dzień

sobota/wtorek*

Spotkanie na lotnisku PALANGKA RAYA, przejazd do portu PALANGKA RAYA z którego rozpoczynają się rejsy. Podczas rejsu będziemy mijać tradycyjne „domy na wodzie,” położone nad rzeką wioski oraz brzegi porośnięte lasem. Po południu rejs małą łodzią (canoe) po czarnych wodach jeziora. Możliwość obserwacji rzadkich, dziko żyjących zwierząt. Powrót na łódź. Kolacja i nocleg na łodzi. (Łódź o standardzie europejskim, kabiny klimatyzowane lub wentylator.)

Posiłki: obiad, kolacja

 

2 dzień

niedziela/środa                

Śniadanie na łodzi podczas rejsu po rzece RUNGAN. Przesiadka na łódź motorową (canoe). Obserwacja orangutanów na zalesionej wyspie BAPALLAS.

Zwiedzanie Centrum Edukacyjnego BOSF** w którym dorosłe orangutany są przygotowywane do samodzielnego życia zanim zostaną wypuszczone na wolność. (Uwaga: Centrum BOSF otwarte jest dla zwiedzających wyłącznie w soboty i niedziele.)

Obiad na łodzi podczas rejsu do KANARAKAN, małej wioski położonej nad brzegiem rzeki RUNGAN.

Po południu spotkanie ze starszyzną wioski zamieszkanej przez plemię Dayaków Ngaju. Ceremonia powitalna, obserwacja życia codziennego mieszkańców, ogrody, uprawy kauczuku. Wizyta w domu wodza i opowieści przy tradycyjnej kawie. Powrót na łódź i dalszy rejs do jeziora Tahai . Nocleg na łodzi.

Posiłki: śniadanie, obiad, kolacja

 

3 dzień

poniedziałek/czwartek

Śniadanie na łodzi podczas rejsu do TANGKILING. Przejazd na lotnisko w PALANGKA RAYA.

Posiłki: śniadanie

 

Uwaga:

*Rejsy rozpoczynają się w soboty i wtorki

** Centrum BOSF otwarte jest dla zwiedzających wyłącznie w soboty i niedziele.

Chcesz wiedzieć więcej napisz do nas! email : office@lombok.pl

admin

Leave a Reply