BALI, BROMO I IJEN

|

Bali słynie z nazwanej Wyspy Boga. Na tej wyspie będziesz cieszyć się piękną balijską świątynią, pysznym tradycyjnym balijskim jedzeniem, małpim lasem. Po Bali podróż pełna przygód do Bromo i Kawah Ijen.

1 dzień

Nasz kierowca odbierze Cię z lotniska, a następnie wyśle do hotelu.

2 dzień 

Wcześnie po śniadaniu (07.30) z hotelu odbierze Was Przewodnik i wspólnie wyruszycie na eksploracje najciekawszych miejsc w centralnej części wyspy. Na początek będą to grobowce królów Gunung Kawi, po nich świątynia świętych źródeł Tirta Empul w okolicy południa lunch w kultowej restauracji Babi Oka, gdzie zjecie najbardziej popularna balijską potrawę Babi Guling. W drugiej części dnia targ rękodzieła w Ubud, małpi las czyli popularny „Monkey Forest” i na koniec tarasy ryzowe Tegalalang. Wieczorem dotrzecie do hotelu w Pemuteran.

3 dzień

Przed świtem (05.00) wyjedziecie w kierunku miejscowości Lovina znanej z delfinów butlonosych odwiedzających tutejszą zatokę każdego ranka. Po dotarciu na miejsce godzinny rejs i obserwacja delfinów. Po nim wizyta w popularnych leczniczych ciepłych źródłach i świątyni hinduistycznej. Około południa powrót do Pemuteran.

4 dzień

Po śniadaniu I wymeldowaniu z hotelu (10.00) odbierze Was Kierowca i wspólnie wyruszycie ku przeprawie promowej Bali – Java. Po dopłynięciu do portu Ketapang, godzinny przejazd do hotelu w pobliżu Kawah Ijen.

5 dzień

Po północy Jeepz hotelu do Kopalni by zdążyć z trekkingiem na szczyt do jeziora wulkanicznego przed wschodem słońca aby zobaczyć zjawisko t.zw. Blue Fire. Powrót z trekkingu do hotelu ok 11.00. Wymeldowanie z hotelu i udanie się do hotelu w pobliżu Bromo.

6 dzień

Przed świtem o 3.30 wyjazd Jeepem na punkty widokowe na wulkany Bromo i Semeru. (Konieczne długie rękawy, spodnie a nawet czapki). Po wschodzie słońca przejazd pod wulkan Bromo i krótki trekkig na szczyt czynnej kaldery. Po powrocie do hotelu śniadanie i nasz kierowca wyśle Cię na lotnisko w Surabaya.

, ,