ANAK KRAKATAU

|

Jednodniowa wycieczka na wyspę wulkaniczną Anak Krakatau, sąsiadkę (dziecko) legendarnego wulkanu-wyspy Krakatau, którego erupcja z 1883 roku uznawana jest za jedną z największych w historii świata. Wyprawa na Krakatau to idealna odskocznia dla Osób, które biznes lub tranzyt rzucił do stolicy Indonezji.

Program zaczyna się wczesnym wyjazdem z Jakarta (05.00) tak by przed godzina 08.00 dotrzeć do nadmorskiej miejscowości Carita. Na życzenie program można rozpocząć z hotelu w okolicy Carita lub Anyar położonego nad cieśniną sundajska oddzielającą wyspy Java i Sumatra.

Rejs na wyspę Anak Krakatau odbywa się szybką łodzią (fast boat) z podwójnym silnikiem i trwa w zależności od pogody około 1,5 godziny. Po dotarciu na miejsce na początek krótki kurs wokół wyspy wulkanicznej a następnie postój i krótki trekking na szczyt iście księżycowej krajobrazowo wysepki. W drugiej części dnia zakotwiczymy na Rakata, sąsiedniej wysepce z widokiem na Anak Krakatau by na wulkanicznej plaży zjeść lunch i wykąpać się w krystalicznej wodzie. Możliwość snorkelingu. Wczesnym popołudniem rejs powrotny na Jawę a po dotarciu do Carita przesiadka do auta, którym po zmierzchu dotrzecie do Jakarta (Dżakarta).

, ,