Witaj Dzunglo czyli wykap Słonia i nakarm Orangutana

DZIEŃ 1

Pobudka przed świtem, by bez względu na to gdzie spędzacie swoje Wakacje w Indonezji

(Bali, Yogyakarta, Dżakarta ) wylecieć w kierunku największego sumatrzańskiego miasta Medan. Przylot na lotnisko Polonia w godzinach poobiednich. Po lunchu w stolicy Sumatry północnej trzygodzinny przejazd w kierunku parku narodowego Gunung Leuser do popularnej miejscowości Bukit Lawang. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Parku Narodowego.

DZIEŃ 2

Wcześnie rano spotkanie z przewodnikiem a następnie wyjazd w drugi koniec parku narodowego na spotkanie z największym mieszkańcem Sumatry. W miejscowości Tangkahan Czekaja już słonie na których odbędziecie godzinny trekking zakończony kapaniem słoni w rzece. Dodatkowo po lunchu czas na kontemplację sławnej sumatrzańskiej dżungli zwrotnikowej. Wieczorem powrót do hotelu w Bukit Lawang.

DZIEŃ 3

Trzeciego dnia skoro świt następna ekscytująca wyprawa w samo serce Parku Narodowego i sumatrzańskiego lasu tropikalnego. Podczas kilkugodzinnego trekkingu wśród drzew obserwacja dzikich gatunków zwierząt z uroczymi gibonami i pierwszymi orangutanami włącznie. W trakcie dnia traperski sumatrzański posiłek na liściach bananowca. Po południu marsz osiąga platformę na której pracownicy Parku Narodowego dokarmiają orangutany zwracane naturze w pierwszej fazie readaptacji. Zakwaterowanie w hotelu w Bukit Lawang.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotna do Medan. Po przybyciu do miasta krótka wycieczka po największych świątyniach różnych wyznań oraz farmie krokodyli. Po południu odlot do miejsca gdzie znajduje się wasza indonezyjska Baza wypadowa.